Genital Estetik

Genital Estetik

Genital Estetik

GENITAL ESTETIK 

NEDIR VE KIMLERE YAPILIR ?

Genital estetik yani cinsel organların estetik cerrahisi, doğumsal veya sonradan oluşmuş cinsel organ deformitelerinin düzeltilmesini kapsar. Genital estetik, bu deformitelerin kişiler üzerinde yarattığı olumsuz durumları ortadan kaldırarak cinsel yaşamı da daha sağlıklı bir duruma getirmeyi hedefler.

Genellikle 18 yaş üzerinde cinsel organlarındaki herhangi bir deformiteden şikayetçi olanlar bu ameliyatlar için adaydırlar.

GENITAL ESTETIK AMELIYATLARI
LABIOPLASTI

Kadın cinsel organında bulunan iç dudakların aşırı büyüklük, sarkıklık gibi şekil bozukluklarında uygulanır. Bu tip deformiteler istenmeyen görünümün yanında, terleme, enfeksiyon gibi problemlere yol açarken aynı zamanda cinsel birleşme sırasında zorluğa da sebep olabilmektedir. Ameliyatla iç dudaklardaki fazlalık giderilir. Ameliyat sonrası cinsel organ daha estetik bir görünüme kavuşurken, deformitenin sebep olduğu ikincil sorunlar da ortadan kaldırılmış olur.

VAJINOPLASTI

Vajinada zamanla meydana gelen genişlemeyi düzeltmek amacıyla yapılan ameliyattır. Vajinadaki genişleme sonucu cinsel birleşme sırasında partnerlerin birbirinden aldığı hazda azalma meydana gelir. Vajinoplasti ile uygun miktarda daraltma yapılarak bu sorunlar ortadan kaldırılır.

MONSPLASTI

Cinsel organların üstünde bulunan kıllı bölgenin (mons pubis) estetik cerrahisidir. Bu bölgede aşırı yağlanma ve dolgunluk veya sarkma gibi problemleri monsplasti ile giderilir.

PENIS BÜYÜTME

Penis üzerinde bulunan kıllı bölgede aşırı yağlanma peniste kısa görünüme neden olabilir. Bu amaçla bu bölgeye yapılacak yağ alma işlemleri peniste daha uzun bir görünüm sağlar. Buna ek olarak penis kökünde bulunan bağ dokuları uygun şekilde kesilerek peniste ek bir uzama sağlanabilir. Penise yağ enjeksiyonlarıyla bir miktar kalınlaştırma da mümkündür.

AMELIYAT SONRASI

Ameliyatlarda çoğunlukla genel anestezi altında yapılır. Labioplasti eğer başka bir ameliyat ile kombine edilmeyecekse lokal anestezi altında da yapılabilir. Hastalar genellikle ameliyattan sonra aynı gün içinde taburcu edilirler. Ameliyat sonrası yaklaşık 3-4 hafta cinsel ilişkiye girilmemesi önerilir.

×

WHATSAPP DESTEK HATTI
Bize Whatsapp Üzerinden Ulaşabilirsiniz

Whatsapp Destek