Ozon Kabini / Ozon Sauna

Ozon Kabini / Ozon Sauna

Ozon Kabini / Ozon Sauna

 Ozon saunanın, detoks, kan dolaşımın hızlanması, zayıflama, selülit giderme, vücut direncini artırma, yorgunluk giderme, ağrı giderme, yaşlanma etkilerini azaltması gibi mükemmel etkilere sahip en yenilikçi uygulamalarımızdan biridir.

Ozon sauna; vücuda oksijen verilerek gözeneklerin açılması ve bu yolla ozon emiliminin sağlanmasıdır. Ozon kabini olarak da bilinen ozon sauna yöntemi cilt üzerinden ozon emilimiyle vücuda oksijen alınmasını, terlemenin kolaylaşmasını ve zararlı toksinlerin temizlenmesini ifade eder. Aynı zamanda zayıflama ve selülit tedavisinde de oldukça etkilidir. Ozon Sauna; sıcak kabin içinde deri yolu ile vücuda oksijen verilme yöntemidir. Genellikle, sarkık vücutlar, karın, bacaklar, kalça, popo ve belde yerleşen yağ ve selülit depolarına son noktayı koymak için kullanılır. Ozon sauna ile ısı, derinin 4 ile 6 santimetre altına etki eder. Buharlı klasik saunaya göre yedi kat daha fazla terleme sağlar. Sıcaklığın etkisi ile açılan gözeneklerden emilen ozon vücudun kan, lenf ve yağ dokusuna geçer. Lenfatik sistemi toksinlerden arındırır, cildi temizler, kasları gevşetir, kan dolaşımını hızlandırır ve bakteri, virüs ve mantarları öldürür. Ozon Sauna cihazı her işlemden sonra kendi kendini dezenfekte edebilme özelliğine sahiptir. Bu sayede danışanlarımızın kafasındaki hijyen sorusu da ortadan kalkmaktadır.

Ozon bildiğimiz gibi oksijenin üç atomlu halidir ve birçok alanda kullanılır. Bizi ilgilendiren kısmı ise;  selülit giderici, zayıflatıcı, toksin atıcı, sindirim ve dolaşım düzenleyici, cildi sıkılaştırıcı ve güzelleştirici gibi özellikleri bulunan vücut bakım ünitesi  Ozon Sauna uygulamasıdır.

Ozon saunanın sağlığa faydaları

Hücre ve dokulara giden kan dolaşımını artırır.
Kan dolaşımı ile birlikte cilt yenilenir, sıkı ve pürüzsüz görünüm kazanır. Daha temiz, daha yumuşak ve daha gençleşmiş bir cilt sağlanır.
Bağışıklık sistemini güçlendirir.
Damarlar (arter ve venler) temizlenir.
Kan ve lenf sistemi temizlenir.
Derinin üçüncü bir böbrek ya da ikinci bir akciğer sistemi gibi çalışması sağlanır.
Canlanan bağışıklık sistemi ve sıcağın etkisi ile mikropları öldürerek enfeksiyon hastalıklarına karşı direnci arttırır.
Laktik asidi okside ederek kasları gevşetir ve yumuşatır, esnekliğini arttırır.
Eklem ağrılarında ve kas rahatsızlıklarında iyileşme olur.
Hormon ve enzim üretimi normale döner.
Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirir.
Ferahlatıcı etkisiyle depresyon ve anksiyete üzerinde olumlu etkisi vardır. Depresyon kaynaklı gerginliği gidermeye yardımcı olur.
Adrenalini okside ederek genel bir sakinlik sağlar.

Zayıflama

Artan beden ısısı, dolaşımın hızlanması ve ozon oksijen gazlarının etkisiyle vücutta kalori yakılmasına yol açar. Bir seans ozon sauna kişiden kişiye 250 ila 500 kcal, yakılmasını sağlar. Yakılan kalori, ısı ve kişinin beden özelliklerine, yaşına göre değişmektedir. Her seansta sadece ter yoluyla vücuttan yaklaşık 500 gr. civarında bir eksilme olur.

Selülit giderme

Cilt altında sıkışan yağ hücrelerinin parçalanması ve dolaşımın hızlandırılması etkisiyle selülit görüntüsünün kaybolmasını sağlar.

Vücut direncini artırma

Bağışıklık sistemimiz olan immün sistemi güçlendirerek hastalıklara karşı direnç oluşturur.

Yorgunluk giderme

Kas dokusunda artan kan dolaşımı sayesinde yorgunluk hissi ve ağrıya neden olan laktik asit gibi maddelerin vücuttan  uzaklaştırılmasını sağlar.

Ağrı giderme

Ağrıya neden olan temelde dokularda bazı zararlı toksinlerin birikmesi, çeşitli nedenlere bağlı ödemler, dolaşım bozuklukları ve yetersizlikleridir. Isı, nem ve ozon oksijen yardımıyla artan dolaşım, azalan ödem ve toksinlerin ortamdan uzaklaştırılması ağrı hissinin yok olmasını sağlar.

Yaşlanma etkilerinin azaltılması

 Uygun nem ve ozon oksijenin yardımıyla deri hücreleri daha sağlıklı hale gelirler. Yeni hücreler gelişir. Üst yüzeyde bulunan ölü ve yaşlı hücreler dökülerek alttan genç, sağlıklı hücrelerin gelmesi sağlanır. Tüm bunların dışında oksijen beyin dokusunun beslenmesini sağladığından zihin daha iyi çalışır ve uykusuzluk, depresyon gibi şikayetlerin azalmasına da yardımcı olur.

Ozon Sauna uygulamasında dikkat edilmesi gereken nokta; uygulama sonrası çok fazla sıvı kaybı olacağı için mineral eksikliği yaşamamak için bol sıvı tüketilmesidir. Gerekirse, takviye mineral içeren ürünler kullanılmalıdır.

Tıbbi olarak kullanım 

Ozon tedavisi birçok patolojik durumu iyileştirir veya tamamen düzeltir. Bu olumlu sonuçlar bir seri tıbbi araştırma ve tıbbi yayın ile kanıtlanmış olmakla birlikte kural olarak hastalıkların tedavisinde ozon diğer tedavilere ek olarak uygulanır ve tamamlayıcı tedavi grubuna girer.

Başlıca kullanım alanları :

Dolaşım bozuklukları
Anti-aging (geriye yaşlanma) ve yeniden canlanma,
Yaşlı kişilerde önlem ve tedavi,
Göz hastalıklarında ozon tedavi,
Kanser ve kanserde ozon tedavi,
Cilt mantarları ve enfekte cilt lezyonları,
Enfekte yaralar, Açık yatak yaraları (decubitus ülserler), alt bacağın ülserleri (Ulcus cruris)
Bağırsak Hastalıkları: proktitis ve kolita
Virüslerden kaynaklanan hastalıklar Herpes simplex (facial herpes), herpes zoster (shingles)
Karaciğer enflamasyonu (Hepatit A, B, C)
Enflamasyonlu ve dejeneratif eklem hastalıkları
Artritik/Romatizmal Durumlar – Kronik poliartritler

 

×

WHATSAPP DESTEK HATTI
Bize Whatsapp Üzerinden Ulaşabilirsiniz

Whatsapp Destek