POPO ESTETIĞI

POPO ESTETIĞI

POPO ESTETIĞI

POPO ESTETIĞI 

NEDIR ?

Sarkık, geniş ve düz popoları daha dolgun, kalkık ve sıkı hale getirmeyi hedefleyen bir ameliyattır. Bu şekillendirme işlemi genellikle liposuction, yağ enjeksiyonu ve popo protezi seçeneklerinden biriyle veya birkaçının kombinasyonu ile yapılmaktadır.

KIMLERE YAPILABILIR ?

Popo şeklinden memnun olmayan herkes bu ameliyat için adaydır.

AMELIYAT ÖNCESI

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi popo şekillendirme ameliyatından önce de sigara içicilerinin en az 2 hafta önceden sigarayı kesmeleri önerilir. Hasta kullandığı ilaçlarla ilgili hekime bilgi vermelidir. Özellikle kan sulandırıcı ilaçların ameliyattan önce kesilmesi veya yeniden düzenlenmesi gerekebilir.

AMELIYAT

Genel anestezi altında yapılan ameliyatlardır. Ameliyat süresi yaklaşık 2-3 saattir. Öncelikle popo çevresini şekillendirma amacıyla liposuction yapılır. Kuyruk sokumu bölgesindeki ve poponun bacaklarla birleşim kısmındaki fazla yağlar alınarak popo hatları belirginleştirilir. Daha sonra elde edilmek istenen hacme göre alınan bu yağlar vücudun diğer bölgelerinden alınan yağlarla beraber popoya hacim kazandırmak amacıyla kullanılabilir. Bazı durumlarda popo protezleri de hacim kazandırma amacıyla kullanılabilir.

AMELIYAT SONRASI

Hastalar genellikle 1 gece hastanede kalıp ertesi gün taburcu edilirler. Hem vücudun diğer bölgelerine yapılan liposuction sonrası oluşan ağrıları kısmen gidermek için hem de popoyu desteklemek için vücut korseleri kullanılabilir. Bu korseler genellikle ameliyat sonrası 2-3 hafta süreyle kullanılır. 2. günden sonra banyo yapılabilir. Tüm yağ enjeksiyonlarında olduğu gibi popoya yapılan yağ enjeksiyonlarında da enjekte edilen yağın % 30-40 civarında eridiği unutulmamalıdır.

×

WHATSAPP DESTEK HATTI
Bize Whatsapp Üzerinden Ulaşabilirsiniz

Whatsapp Destek