Yağ Enjeksiyonları

Yağ Enjeksiyonları

Yağ Enjeksiyonları

YAĞ ENJEKSIYONLARI 

NEDIR ?

Vücudun herhangi bir yerinden alınan yağların birtakım işlemlerden geçirildikten sonra bir başka vücut bölgesine enjekte edilmesidir. Yapılan çalışmalarda yağ dokusunun vücudun en zengin kök hücre kaynaklarından biri olduğunun anlaşılmasından sonra yağ enjeksiyonu oldukça sık yapılan operasyonlardan biri haline gelmiştir.

Yağ enjeksiyonlarında hedeflenen, yüzde hacim kaybı olan bölgelerde dolgunluk yaratmak ve kırışıklıkları gidermenin yanında içerdiği kök hücreler sayesinde cilde daha güzel ve taze bir görünüm kazandırmaktır.

Ameliyat çoğunlukla genel anestezi altında yapılır. Özel kanüllerle alınan yağlar birtakım işlemlerden geçirildikten sonra küçük enjektörlerle hedef bölgeye verilir. Ameliyatta herhangi bir kesi veya iz söz konusu değildir. Ameliyat süresi ortalama 1-2 saattir ve hastalar ameliyat sonrası aynı gün içinde taburcu olabilirler. Yüzde birkaç gün istirahat gerektiren şişlik ve morarmalar söz konusu olabilir. Hastalar 1 hafta-10 gün içerisinde sosyal hayatlarına dönebilirler.

×

WHATSAPP DESTEK HATTI
Bize Whatsapp Üzerinden Ulaşabilirsiniz

Whatsapp Destek